Rohože do auta zabezpečia dokonalý vzhľad a čistotu interiéru

Ženy si potrpia na neustále dopĺňanie šatníka a muži… Im postačí, ak si môžu z času na čas kúpiť kvalitné rohože do auta. Ako postupovať pri ich výbere?

Rohože podľa značky a modelu vozidla

Ak máte už istú dobu vyhliadnutý konkrétny typ autorohoží, ešte treba skontrolovať ich rozmer. Autorohože, podobne ako napríklad obaly na mobily, vyberáme podľa značky a modelu vozidla. Zbytočne by sme sa snažili napratať do auta niečo, čo je síce pekné, ale už na prvý pohľad príliš robustné pre naše vozidlo. Rohože do auta musia s interiérom vozidla ladiť nielen dizajnovo, ale aj rozmerovo a tvarovo Výrezy by mali kopírovať podlahu vozidla a zakryť z nej čo najväčší kus, inak by prítomnosť rohoží nemala zmysel. Vaším cieľom je, aby sa podlaha auta nešpinila prachom, blatom či vlhkosťou z ulice a aby ostala čo najdlhšie ako nová. Okrem autorohoží si na mieru treba vyberať napríklad aj ochranné vaničky do kufra auta. Niekto ocení hlbšie modely, iný zasa nízke, všetko závisí od toho, či v kufri prenášate len nákupy a batožinu, alebo aj kočík, psa, stavebný materiál či záhradkárske potreby.

Výber materiálu a farby autorohoží

Medzi rohožami do auta nájdete množstvo variantov, no okrem farebného vyhotovenia či štruktúry povrchu si všímajte tiež materiálové prevedenie autorohoží. V lete sa najviac hodia látkové koberčeky do auta, no počas sychravej jesene až do nástupu teplých jarných dní sú neoceniteľnými pomocníkmi gumové rohože, ktoré sa jednak veľmi dobre udržiavajú, a jednak rýchlo schnú, zvlášť keď vám z topánok steká dažďová voda alebo sneh. A ako si zvoliť čo najlepšiu farbu rohoží? To už závisí od vášho osobného vkusu. Čiernou nič nepokazíte, no červená, modrá alebo zelená tiež dokáže s interiérom vozidla spraviť divy a príjemne ho oživia. Skúste sa pohrať s farbami a materiálmi aj vy.