Zimné pneumatiky nás nemajú zruinovať, ale ochrániť

Ešte stále ste neprezuli gumy? Nech za vaším rozhodnutím stojí iba lenivosť, nedostatok času či financií, pamätajte, že prezúvanie do zimných pneumatík je nevyhnutnosťou, na ktorú si treba rok čo rok jednoducho zvyknúť.

Bez zimných pneumatík riskujete

Čo všetko sa môže stať, ak podceníte prezúvanie gúm? Ako skúsený vodič isto viete, že hneď ako sa na ceste ocitnete, od vašej pozornosti a zručností závisí to, či dorazia bezpečne do cieľa aj tí druhí. Ak sú vaše pneumatiky už zodraté, načo riskovať, že jedného dňa na mokrej či zamrznutej ceste nebudete vedieť dobre vybrať zákrutu alebo zabrzdiť? Ak sa stane galiba, prvé, čo bude policajtov i poisťovňu zaujímať, budú vaše pneumatiky. Od jesene do jari budú skúmať, či sú zimné, a ak áno, ešte si posvietia aj na ich stav. Opotrebovaný dezén zimných pneumatík by vás mal automaticky dohnať ku kúpe nových. Nekonajte však unáhlene, ale všímajte si to, čo popisuje technický preukaz vášho vozidla. Pneumatiky mu musia presne sadnúť. Vpredu aj vzadu by ste mali mať jeden typ/značku zimných pneumatík, čo padne vhod každému, kto gumy nekupuje naraz, ale postupne po dvojiciach.

Kde hľadať najlepšie zimné pneumatiky

Každý dobre vie, že ak chceme niečo nakúpiť výhodne, treba hľadať ponuky na internete. Tam vždy nájdete to, čo potrebujete. Výber je oveľa širší ako v kamenných predajniach, môžete hľadať podľa výrobcu, ceny alebo obľúbenosti u zákazníkov, a navyše máte možnosť prezrieť si aj nezávislé testy či recenzie produktov. Ak pri výbere zimných pneumatík potrebujete poradiť, internetová sféra vám umožňuje komunikovať s odborníkmi, teda priamo s predajcami. Vytvorte si zvyk každé štyri roky vymeniť pneumatiky za nové, a užijete si pohodlnú a bezpečnú jazdu za akéhokoľvek počasia. Kvalitné zimné pneumatiky od svetoznámych výrobcov nájdete aj na stránkach Pneueshop.sk.