Sladkosti sú ako droga

nezdrave-sladkosti

Sladučké mliečne čokolády, pestrofarebné zákusky, cukríky ukryté v našich vreckách. Hlavne sú vždy po ruke a pozdvihnú nám náladu. Či sme šťastní, alebo pociťujeme stres, no niekedy aj počas dôležitých úloh, nám vraj pomáhajú lepšie sa koncentrovať a ľahšie všetko zvládať. Je to však pravda?

Skúste im odolať!

Odborníci potvrdili – sladkosti sú ako droga. Keď im začneme odolávať, môžeme dokonca pociťovať rôzne abstinenčné príznaky, akými sú nervozita, úzkosť alebo depresia. Prvé dni odriekania budú veľmi ťažké. Veď všetci milujeme tú sladkú chuť na jazyku. Lenže, keď zistíte, čo všetko sa následne vo vašom tele zmení a zlepší – budete nadšení!

Žiadny cukor?

Reč je samozrejme o rafinovanom cukri, ktorý sa ukrýva v sladených nápojoch a v rôznych maškrtách, či dokonca potravinách, akými sú aj obyčajné cestoviny a pečivo. Cukor nachádzajúci sa v ovocí, je telu prospešný a zdravý. Je to výborná a chutná náhrada, ktorá nielen zasýti, ale nadopuje naše telo vitamínmi navyše. Preto, ak najbližšie dostanete chuť na niečo sladké, siahnite radšej po jabĺčku.

Viditeľne omladnete

Keď sa zrieknete sladených nápojov, sladkostí a koláčikov a taktiež prestanete sladiť kávu kopcovitými lyžičkami cukru, behom pár týždňov nielen pocítite, ale aj uvidíte poriadne zmeny. Prejaví sa to v prvom rade na vašej váhe. Kilá pôjdu „samé“ dole a začnete sa cítiť ako nový človek. Energia vzrastie priamo úmerne s vašim sebavedomím a spokojnosťou. Okrem iného posilníte svoje zdravie, zlepšíte imunitu a celkový stav organizmu. Cukor sa totiž nabaľuje na vaše vnútorné orgány, cievy, žily, ale hlavne na srdiečko. Vznikajú rôzne srdcovo-cievne ochorenia, cukrovky, obezita.

Stav vašej pokožky sa zlepší natoľko, že budete vyzerať mladšie, než naozaj ste. Pleť ostane krásne jemná, hebká, vyhladená a aj vrásky sa zredukujú a „zaplnia“. Ak si myslíme, že so všetkým nám pomôžu iba drahé prípravky z lekární – mýlime sa. Všetko máme vo vlastných rukách.

About