Sociálne siete – rozdeľujú alebo spájajú? Kde je pravda?

Spoločnosť je skalopevne presvedčená o tom, že všetko funguje tak ako má. Sme registrovaní na rôznych sociálnych sieťach a svoje dni trávime „prilepení“ na telefónoch či tabletoch. Dni ubiehajú a ubiehajú a život nám iba tak preletí pomedzi prsty. Odložme na pár dní tieto super vecičky a vyskúšajme si, aké je to žiť tak naozaj.

Divadlo na vyššej úrovni

Alebo – všetko s mierou? A odkiaľ pokiaľ je tá hranica? Myslíme si, že keď sme pripojení, tak vieme o každom všetko. Treba však doplniť, že nám je oznámené iba to, čo chcú ľudia, aby sme o nich vedeli. A všetci chcú, aby sme verili tomu, akí sú šťastní, majetní a snažia sa nás presvedčiť o tom, že majú dokonalé rodiny, poslušné deti, ktoré vôbec nerobia doma neporiadok a každý deň teplý, špeciálny obed. Otvorme si oči a prizrime sa lepšie.

Kto je lepší? Ja či ty?

O čo vlastne teda ide tým sociálnym sieťam? Akým spôsobom spájajú ľudí? Vyhľadávajú našich spolužiakov, starých známych, ale aj osoby, ktoré sú nám sympatické. Chceme sa o nich niečo dozvedieť? Alebo len pozrieť profil? My totiž chceme zhodnotiť, akým spôsobom žijú oni a porovnať sa s nimi. Zistiť, či sme na tom lepšie a nakŕmiť svoje ego. A možno nie. Možno sme už natoľko „pobláznení“ touto dobou, že namiesto osobného kontaktu dávame radšej prednosť umelej veci v našich rukách, ktorá má okrem iného až príliš veľa negatívnych účinkov týkajúcich sa nášho zdravia.

Konzumujme, ale potraviny

Nebudeme iní a ani horší, keď zrazu „zmizneme“ zo sociálnej databázy. Práve naopak – konečne pocítime, čo to znamená – byť slobodný. Mať v rukách svoj čas a hospodáriť s ním rozumne. Venovať sa svojej rodine, koníčkom, tráviť viac času v prírode a v neposlednom rade – mať aj viac času na seba. Buďme konzumenti, ale prospešných vecí. Dajme si radšej kvalitný čaj alebo to trochu vygradujme – dajme si kvalitný čaj s našimi priateľmi, ale pri osobnom stretnutí. Neoddelíme sa. Práveže sa spojíme ešte silnejším a zdravším putom.

Je to na zváženie, čo myslíte?

About