Tipy a triky, ako zahnať jesennú únavu

S príchodom prvých októbrových dní sa dni začínajú rapídne skracovať. Veď koncom októbra sa mení čas z letného na zimný a musíme počítať s tým, že už o piatej poobede bude tma.

Práve takéto počasie zle vplýva na našu psychiku a u viacerých sa začínajú prejavovať nielen jesenné depresie, ale aj jesenná únava. Ako ale zahnať jesennú únavu a vychutnávať si oddych aj v chladnejšom ročnom období, akým je jeseň?

Pitný režim

S úbytkom teplých letných dní začala klesať aj spotreba tekutín. Máte bolesti hlavy, cítite sa malátne a máte pocit, že už nič nezvládnete urobiť? Príčinou môže byť aj nedostatok tekutín. Zvýšte preto príjem tekutín a pocity únavy sa vytratia. Na jeseň odporúčame piť vždy ráno nalačno pohár čistej vody, počas dňa striedať bylinkové čaje so sušených bylín so zázvorovým čajom. Pravidelný pitný režim totiž pomáha telu lepšie zvládať výkyvy v počasí, pomáha metabolizmu a hlavne pomáha proti častej únave počas sychravých jesenných dní.

Pobyt v kúpeľoch

Jesennú únavu sprevádza aj bolesť svalov a celková stuhnutosť. Ak vám to zamestnávateľ umožní a ešte vám ostala dovolenka, vyberte si kúpeľný hotel a zajednajte si tam trebárs aj víkendový pobyt. Len pár dní mimo domova a bez povinností vám pomôže zregenerovať a zbaviť sa jesennej únavy. Termálne vody dokážu zázraky!

Horúci kúpeľ

Ak vám to ale nevychádza ísť do kúpeľov, pripravujte si každý deň horúci kúpeľ aj doma. Stačí si kúpiť kvalitné esenciálne oleje, ktorého kvapky sa vám rozpustia nielen v horúcej vode vo vani, ale aj po celej kúpeľni. Aromaterapia je dokonalá na odstránenie jesennej únavy. V prípade, že sa vám podarí zarezervovať si pobyt v kúpeľoch, vyskúšajte pozitívne účinky liečebnej termoterapie. Základom tejto procedúry sú bahenné, parafínové a rašelinové zábaly. Liečba teplom pomôže nielen unaveným svalom, ale aj unavenej mysli.