Tipy, ako predĺžiť životnosť vašej stavby

Bývanie v rodinnom dome má veľké množstvo výhod a čoraz viac mladých rodín uprednostňuje bývanie na dedine, v satelitoch miest pred bývaním v meste. Dnes už nie je problém postaviť si rodinný dom za pomerne krátku dobu. Montované domy sú v poslednom období veľmi obľúbené, pretože umožňujú bývať v rodinnom dome za podstatne kratší čas.

Ak ale máte murovaný rodinný dom, viete, ako predĺžiť životnosť stavby?

Pravidelné natieranie strechy

Strešná krytina chráni rodinný domov pred vonkajšími vplyvmi a práve preto by sme jej mali venovať dostatok pozornosti. Pochopiteľne, po čase sa začne pod vplyvom vonkajších podmienok znehodnocovať a ak sa chceme vyhnúť veľkej investícii do novej strešnej krytiny, musíme myslieť na ochranu strešnej krytiny. V prvom rade je potrebné aplikovať ochranné nátery, ktoré budú strechu chrániť pred vonkajšími vplyvmi.

Špecialisti na natieranie striech vás odbremenia od týchto povinností. Majú potrebné vybavenie (techniku), vďaka ktorej budú môcť realizovať natieračské práce aj vo výškach.

Strešnú krytinu je potrebné chrániť pred mechanickými vplyvmi, fyzikálnymi vplyvmi, fyzikálno-chemickými vplyvmi, ale aj biologickými vplyvmi.

Na natieranie striech používajú špeciálne kvalitné farby, ktoré dokážu chrániť materiál strešnej krytiny pred vonkajšími vplyvmi.

Čistenie komína

Keď už budete realizovať aj náter strechy, odporúčame vám pravidelné čistenie komína pre bezpečný odvod spalín. Ak kúrite tuhým palivom, čisteniu komína sa nevyhnete. Neriskujte zanesenie komína a zadymenie vnútorných priestorov.

Čistenie komína si môžete realizovať buď sami, alebo si zavoláte profesionálneho kominára.

Čistenie fasády a odkvapov

Pomocou horolezeckej, lanovej techniky a vysokozdvižných plošín vám firmy špecializujúce sa na rôzne výškové práce môžu vyčistiť aj fasádu, resp. odkvapy. Práve fasáda a odkvapy môžu predĺžiť životnosť vašej stavby, preto im venujte dostatok pozornosti.

Na stavby používajú najčastejšie vysokotlakové zariadenia, ktoré dokážu zmyť špinu z fasády, ale aj z odkvapových žľabov. Profesionálne čistenie fasád vám ušetrí množstvo peňazí.

Absencia čistenia fasády by totiž mohla spôsobiť znehodnotenie a museli by ste tak robiť celú fasádu nanovo.