Trampolína – „strašiak“ dvora?

trampolina-v-zahrade

Čo by to bolo za záhradu, kde by sa nenachádzala trampolína? Dnes je to bežná súčasť každého väčšieho i menšieho dvora. Kupujú ju rodičia, starí rodičia, kaviarne, pivárne a ďalšie podniky, kde sa snažia spestriť deťom voľné chvíľky čo najviac.

Ideálna zábava na leto

Trampolíny sa tešia veľkej obľube nielen u najmenších, ale aj dospeláci sa občas radi vrátia do svojich detských čias a „uletia si“. Je pravda, že keď sme my boli deti, takéto všakovaké „hračky“ nejestvovali, alebo ich vlastnil iba málokto. Bola to skôr rarita. Trampolína je senzácia, ktorá nesmie chýbať na žiadnej záhrade, ale vždy si treba zvážiť jej kúpu a poriadne premyslieť jej umiestnenie.

Menšie priestory si totiž vyžadujú rozmerovo menšie typy a veľké plochy si zas vyslovene žiadajú priemerovo väčšie trampolíny. Takýmto uvažovaním vynikne aj „hračka“, aj dvor. Nie je však jedno, kam ju umiestnite. Hoci ochranná sieť slúži ako bezpečnostná poistka pred pádom, majte na pamäti, že v blízkosti asi 1,5 až 2 metrov by sa nemal nachádzať žiadny múr alebo strom. Nezabudnite svoju trampolínu bezpečne umiestniť na rovný povrch, aby „netancovala“ spolu s vami a špeciálnymi prostriedkami ukotviť. Tak sa vyhnete doslova jej odfúknutiu počas silného vetra a búrok.

Vždy dodržiavajte bezpečnostné pokyny! Hoci výrobcovia uvádzajú maximálnu nosnosť, ktorá je pomerne vysoká, na trampolíne by mala skákať vždy iba jedna osoba. Predíde sa tak rôznym úrazom, zrazeniam a zraneniam.

Skákanie na trampolíne je zdravé

Pri správnom dodržiavaní všetkých zásad používania, sa skákanie na trampolíne stáva nesmiernou zábavou. Je to atrakcia, ktorú deti jednoducho milujú. Dokážu na nej stráviť desiatky minút. Táto zábavná činnosť odbúrava stres a stará sa o správne pohybové schopnosti – najmä motoriku. Deti (ale aj dospelí) si cvičia svoju rovnováhu, odvahu, posilňujú svoje svaly a kĺby. Krvný obeh sa rozprúdi a dokonca sa na trampolíne perfektne a bez námahy chudne. Dámy by mali vedieť, že skákanie na trampolíne (existujú aj menšie interiérové bez ochrannej siete) napomáha v boji proti nadváhe a celulitíde. Vaša pokožka bude pevnejšia a telo dokonale vytvarované. 

About