Úrazy na horách v zime: Ako sa im vyhnúť?

poistenie-do-hor

Zimné obdobie sa pomaly, ale isto začína. Práve v tomto ročnom období býva najviac úrazov.

Šmykľavé cesty, hladké podrážky zimných topánok, pády počas lyžovania – aj toto vám môže hroziť, ak si nedáte pozor na svoje zdravie. Ako sa ale vyhnúť úrazom?

Poistite si zdravie

Mnohí ľudia nedôverujú cestovným poisteniam, pričom toto poistenie vám v mnohých prípadoch môže len pomôcť. Stačí si pritom z veľkej ponuky vybrať to najvýhodnejšie cestovné poistenie. K najvýhodnejším cestovným poisteniam sa bezpochyby radí aj celoročné cestovné poistenie. Trvá celých 365 dní, čo oceníte, ak viackrát za rok cestujete, a to nielen na dovolenku k moru, ale aj do hôr.

Poistiť si zdravie celoročným cestovným poistením má svoje výhody a žiadne nevýhody, preto neváhajte a hneď v januári si vybavte celoročné cestovné poistenie.

Sledujte aktuálne podmienky 

Ak už máte v peňaženke potvrdenie o tom, že ste poistený, skôr, ako pôjdete na turistiku/ y, je potrebné si zistiť, aké sú aktuálne podmienky v danej lokalite, do ktorej sa chystáte. Odporúčame vám rešpektovať uzávery a sledovať aktuálnu snehovú pokrývku a teplotu.

Na internete si zistíte aktuálne snehové podmienky v daných lokalitách a keď nie, pomôcť vám môže internetový portál SHMÚ.

Obúvajte si kvalitnú zimnú obuv

Viacero úrazov v zimnom období na horách spôsobila nekvalitná obuv turistov. Turisti podcenili aktuálnu výšku snehovej pokrývky a nepripravili sa na možné poľadovice v danom teréne.

Myslite na to, že aj keď máte poistenie na hory, potrebujete kvalitnú vysokú protišmykovú obuv. Pomôcť vám môžu aj snežnice, mačky a dobrou pomôckou budú aj nepremokavé štucne.

Do hôr by ste si nemali obúvať nízku turistickú obuv, ale kvalitnú protišmykovú nepremokavú obuv, ktorá vaše nohy ochráni a zabráni nebezpečným pádom.

About