Užite si jazdu naplno: 4 doplnky na bicykel, ktoré si obľúbite

byciklovanie

V tomto článku si posvietime hlavne na doplnky, ktoré sa počas jazdy postarajú o váš komfort. Mnoho rekreačných jazdcov do svojej výbavy zaradí iba povinnú helmu a ostatné doplnky na bicykel veľmi nerieši. Vybrali sme pre vás štyri také, vďaka ktorým si užijete jazdu ešte viac. Ktoré to sú?

Cyklistické rukavice pre pohodlnú jazdu

Cyklistické rukavice sú skvelým doplnkom, ktorý vás ochráni pred zranením a zvýši komfort počas jazdy. Zabránia kĺzaniu rúk, ochránia pred zimou či možnými otlakmi. Aké rukavice sú pre vás najlepšie? Vyberajte si podľa vášho spôsobu jazdy – bicyklujete sa v nenáročnom teréne? Pokojne vám stačia cyklistické rukavice s odkrytými prstami.

Ak sa nevyhýbate ani náročnejšiemu terénu, celé rukavice sú vhodnejšie. Základom však je, aby mali spevnenú výstelku v oblasti dlane a na mieste, kde začínajú prsty. Pri celých rukaviciach si dajte záležať, aby chránili aj kĺby na prstoch, zároveň by však nemali znižovať citlivosť pri stláčaní brzdových páčok.

Okuliare na bicykel zvýšia komfort

Nenápadné mušky vedia byť poriadne nepríjemné, hlavne pri vyšších rýchlostiach. Ak si nechcete nechať pokaziť radosť z jazdy hmyzom, vetrom či dažďom, cyklistické okuliare vám nemôžu chýbať. Dnešný trh je bohatý na výber – nájdete tu okuliare s pevnými, vymeniteľnými aj dioptrickými sklami.

Podľa čoho si vybrať? Základom je, aby vám sedeli a páčili sa, myslite však aj na vašej štýl jazdy. Ak väčšinu času na bicykli trávite v lese, budú pre vás vhodnejšie cyklistické okuliare s priesvitnými sklami. V prípade, že vaším rajónom sú cesty, siahnite po tých slnečných. Plusom je, ak okuliare na bicykel majú nastaviteľný nosník, vďaka ktorému vám budú lepšie sedieť.

Jazdíte dlhšie trasy? Fľaša na vodu nesmie chýbať

Dehydratácia je pre športovca veľkým problémom – v jej dôsledku je unavenejší, má nižší výkon a dostaviť sa môžu aj kŕče. Ak by vás tento stav prepadol uprostred ničoho, nie je to nič príjemné. Preto je dôležité mať so sebou vždy dostatok tekutín. Fľaša na vodu by nemala chýbať na žiadnom bicykli. Jazdíte dlhšie trasy? Určite oceníte aj dve fľaše. Pri ich kúpe sledujte hlavne objem, materiál, z ktorého sú vyrobené (niektoré izoluje teplotu lepšie) a spôsob, akým je zhotovený náustok.

Poznáte hydra vak?

Ďalším skvelým riešením, ako mať dostatok tekutín počas jazdy na bicykli, je hydro vak. Je to kombinácia batohu a fľaše na vodu s hadičkou priamo do úst. Hydra vak máte celý čas na chrbte, pokojne v ňom môžete mať náhradnú dušu, malé občerstvenie, pršiplášť a osobné veci a zároveň sa z neho napijete. Aký má objem? Napríklad hydra vak Fox Oasis má objem 6 litrov + 2-litrová „nádrž“ na vodu. Je veľmi praktický a piť z neho môžete aj vtedy, keď potrebujete mať obe ruky na riadidlách.

About