Vidiecke kuchyne sú neustále v móde
Vidiecke kuchyne sú v rebríčku obľúbenosti štýlov neustále v popredí. Jedným z dôvodov je rozhodne aj farba typická pre tento štýl a tou je biela, ktorá celú miestnosť dokáže dôkladne presvetliť a osobám v kuchyni dáva neustály dojem čistoty. Neraz sú vidiecke kuchyne označované aj ako provensálsky štýl a pôvod, ako už z názvu vyplýva, majú na usadlostiach mimo mesta. Ak sa bojíte smerovať kuchyňu panelákového bytu do tohto štýlu, vaša neistota je neopodstatnená. Práve naopak, dizajn vidieckych kuchýň vám do bytu prinesie atmosféru chalupy.
Vidiecke kuchyne a ako začať pri ich zariaďovaní
Pri vidieckych kuchyniach je nesmierne dôležitý cit pre všetky detaily a taktiež pre kombinovanie jednotlivých prvkov. Severský alebo japonský minimalistický štýl sa vyznačuje istou dávkou čistoty a jemnosti. Naproti tomu môže mať niekto z vidieckych kuchýň pocit preplnenia a chaotickosti. A v tom je práve ich čaro. Pri kombinovaní rôznych prvkov sa určite nenechajte odradiť prvotným neúspechom a skúste sa s nimi vyhrať. Výsledkom bude určite absolútny originál, ktorý okúzli každú návštevu a nebudete tak mať kuchyňu, akú má celý rad iných ľudí. Základnou farbou vidieckych kuchýň je čistá biela, avšak rovnako tak biela s patinou, ošúchaným efektom alebo popukaným lakom. Ak by sa vám čistá biela farba javila sterilne, viete ju kľudne kombinovať s pastelovými odtieňmi modrej či fialovej. V pastelových farbách by taktiež mohla byť omietka v kuchyni.
Pozrime sa taktiež na rôzne doplnky, ktorými sú charakteristické vidiecke kuchyne. Zoznam začneme obkladačkami a pre provensálsky štýl sú typické ručne maľované. Takýto typ interiéru veľmi vkusne dopĺňajú rôzne závesy, vankúšiky, textílie a samozrejme čalúnenia umiestnené na stoličky či kreslá. Za viac než vhodné môžeme taktiež označiť prútené koše, sušené kytice, keramické misky, dekorácie z tepaných kovov a za najobľúbenejší kvet označujeme v tomto štýle levanduľu a jej motívy na jednotlivých doplnkoch.
Pre vidiecke kuchyne je príznačná rovnica “viac je viac“. Toto tvrdenie platí pre materiály a navyše aj pre jednotlivé štruktúry. Aby však jednotlivé prvky dokonale vynikli, mali by byť ladené v rôznych odtieňoch bielej farby. Celkový dojem by mohol totižto utrpieť, ak by boli všetky kusy nábytku v jednom odtieni. Nebojte sa preto kombinovať lesklý náter s matným, mäkkú bavlnu s tvrdým plátnom a podobne.
Kvalitné kuchynské linky rôzneho štýlu nájdete na internetovej stránke https://www.sconto.sk/.