Vybavenie, ktoré sa zíde všetkým, ktorí bývajú v dome so záhradou

Bývanie v rodinnom dome prináša mnohé výhody, ale zároveň aj viac práce pri upratovaní a údržbe. Nielenže musíte spravidla upratovať viac miestností, o dom je potrebné sa starať aj zvonka a taktiež je tu záhrada, na ktorej je stále čo robiť. S dobrým vybavením to však nie je žiadny problém.

S dobrou kosačkou a vertikutátorom bude o váš trávnik špičkovo postarané

Keď sa povie starostlivosť o záhradu ako prvé si väčšina predstaví kosenie trávnika. Nie sa čomu diviť, počas „sezóny“ ide o vcelku pravidelnú činnosť. S dobrou kosačkou však dokážete akýkoľvek trávnik pokosiť rýchlo a ľahko. Na výber sú akumulátorové, elektrické a výkonné benzínové kosačky. To, aký typ si zvoliť, veľmi záleží od veľkosti a členitosti vášho pozemku, takže sa pripravte na to, že pôjde o jeden z najhlavnejších faktorov pri výbere. Alebo siahnete po modernej robotickej kosačke?

Podobne je na tom aj výber vhodného vertikutátora, s ktorým doprajete vášmu trávniku extra dávku starostlivosti. Vertikutátor totiž z trávnika vyčeše všetok mach a trávnu plsť, vďaka čomu budú mať korene trávy lepší prístup k živinám a vlahe. Podobne ako je tomu pri kosačkách aj základné delenie vertikutátorov je na akumulátorové, elektrické a benzínové.

Dvojica vysávačov, ktoré sa vám rozhodne zídu

Pri starostlivosti o vašu záhradu sa vám určite zíde aj záhradný fukár alebo vysávač. A rozhodne nielen na jeseň, keď si budete chcieť poradiť s popadaným lístím. Poslúži vám aj na piesok a iné nečistoty na cestičkách, či terase. S fukárom môžete aj prefúknuť odkvap.

Mimochodom, záhradný vysávač rozhodne nie je jediný „špeciálny“ vysávač, ktorý sa vám zíde ak bývate v rodinnom dome. Poobzerajte sa aj po kvalitnom priemyselnom vysávači. Nemusí ísť o nejaký extra výkonný a extra drahý model. Existujú aj praktické priemyslové vysávače určené pre domáce použitie.

Zdroj obrázka:

Autor: Serhii Bobyk / Shutterstock.com