Vytvorte si príjemný chládok a priestor na trávenie voľného času na záhrade

Jarné slnečné lúče nás lákajú na záhrady. Ak máte záhradu, určite ju už pripravujete na príchod novej sezóny. Priesady sú pripravené, stromy majú samé púčiky – jednoducho jar je tu.

S blížiacimi sa teplými slnečnými dňami sa ale budeme chcieť čiastočne chrániť pred slnkom a z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť si na záhrade príjemný chládok.

Vytvorte si príjemný chládok a priestor na trávenie voľného času na záhrade.

Drevené záhradné lavice s mäkkými podsedákmi

Aby ste si mali kde vychutnať kávu, potrebujete mať na záhrade drevené záhradné lavice. Umiestnite na spevnenú plochu záhradné lavice z kvalitného dreva, ktoré vám pri správnom ošetrovaní vydržia roky. Ak si chcete vytvoriť na záhrade priestor na trávenie voľného času, potrebujete niečo, kde si sadnete.

K dreveným záhradným laviciam odporúčame dať si vyrobiť aj pevný drevený stôl. Drevený záhradný nábytok je trošku náročnejší na prenášanie a údržbu, avšak jeho životnosť je podstatne dlhšia, ako pri inom záhradnom nábytku.

Pohodlie na záhradných laviciach vám zabezpečia mäkké podsedáky, ktoré nie je problém kúpiť si v obchode so záhradným textilom. Aby ale na vás nesvietilo celý čas slnko, myslite na zakrytie tohto priestoru. Pomôcť môžu pergoly. Dnes nie je problém objednať lacné pergoly dokonca aj z internetu.

Bioklimatické pergoly

Vytvorenie príjemného chládku vám pomôžu zrealizovať nové bioklimatické pergoly. Odporúčame kvalitné hliníkové bioklimatické pergoly, ktoré sa vedia prispôsobiť poveternostným podmienkam a poskytnú dokonalú ochranu pred slnkom. Tieto pergoly sú tvorené odolnými hliníkovými lamelami, ktoré sa dokážu nakláňať podľa potreby a poskytnúť tak dokonalú ochranu pred slnečnými lúčmi.

Počas letných tropických dní si budete môcť dopriať komfort na záhrade, a to bez toho, aby ste sa spálili.

Zdroj obrázka:

Autor:  karelnoppe  / Shutterstock.com