Začnite deň správnym výberom raňajok

zdrave-ranajky

Dodávajú nám energiu po prebudení, sú považované za jedno z najdôležitejších jedál dňa, prispievajú k lepšej koncentrácii a zlepšujú krátkodobú pamäť.

Napriek tomu, že raňajky sú pre naše telo dôležité, počas pracovného týždňa sa im vyhýbame. Prvé jedlo jedávame okolo obeda, čiže vtedy, keď je škvŕkanie v žalúdku bolestivé a niekedy aj príliš hlučné.

Začnite deň správnym výberom raňajok. Ak nemáte čas na prípravu raňajok, odporúčame vám raňajkovať chutnú raňajkovú zmes.

Raňajková zmes Hryzka

Ak ste celiatik a každý deň si musíte pripravovať bezlepkové raňajky, nemusíte mať obavy. Raňajková zmes od Hryzky je vhodná pre všetkých celiatikov a nielen pre tých. Je vhodná aj pre vegánov, či vegetariánov.

Sám výrobca tejto lahodnej a veľmi obľúbenej zmesi tvrdí, že je to chutná maškrta na ráno, ktorá vám dodá energiu a dobre vás zasýti. Ide o patentovanú zmes aktivovaných bezlepkových obilnín, semienok, orechov, ovocia goji a psyllia. Táto raňajková zmes má vyvážený pomer sacharidov, bielkovín, vlákniny a zdravých tukov, čiže má v sebe všetko, čo vaše telo ráno jednoznačne potrebuje.

Ako sa pripravuje táto raňajková zmes?

Príprava naturálnej raňajkovej zmesi nie je vôbec náročná. Stačí zmiešať tri polievkové lyžice zmesi s približne 100 ml prevarenej teplej vody (teplota by mala mať cca. 43 ºC). Potom to stačí len zamiešať a nechať približne dve minúty odstáť.

Keď bude raňajková zmes tuhšia, môžete si na ňu poukladať ľubovoľné ovocie a ozdobiť si ju podľa toho, ako to máte radi. Odporúčame v kombinácii s jahodami, čučoriedkami, jablkami, hroznom, ale aj s banánom. Vynikajúca je aj s mletou škoricou.

V tejto raňajkovej zmesi nenájdete žiadny lepok, pridaný cukor, umelé farbivá, arómy a ani žiadne konzervačné látky. Preto je taká zdravá a navyše aj veľmi chutná.