Základné pravidlá pre výber šperkov k spoločenským šatám

Existuje vôbec žena, ktorej by stačil jeden šperk z každého druhu? Veď to by bolo ako mať z každého druhu oblečenia taktiež len jeden kus! Každá dáma, ktorá sa aspoň trochu rozumie móde, predsa vie, že výber šperkov striktne závisí od zvyšku outfitu. A čo sa spoločenských udalostí týka, platí to o to viac.

Budú dominantné šaty alebo šperk?

Áno, sme si vedomí, že vzhľadom na vývoj pandémie nie sú momentálne spoločenské podujatia témou dňa. Ale určite ste už niekedy pri výbere vhodných šperkov k určitým spoločenským šatám zažila ten pocit, keď to vyzeralo, že ani niekoľko plných šperkovníc by vám nestačilo, aby ste našla tú pravú kombináciu šiat a šperkov.

Ani sa vám nečudujeme, zlý výber šperkov môže so sebou „stiahnuť“ aj tie najkrajšie šaty. Ak však dodržíte pár jednoduchých pravidiel, určite si nevyberiete zle. Základom je rozhodnúť sa, či dominantou vášho outfitu budú šaty, alebo šperky.

Ak sú odpoveďou šaty, potom vyberajte jednoduché a minimalistické šperky. Naopak, ak vaše šaty spadajú do tejto kategórie, môžete si zvoliť aj extravagantnejší šperk. Základným pravidlom totižto je, že šaty a šperky si nemajú navzájom „konkurovať“.

Všetko musí spolu ladiť

Zvyšok závisí od strihu šiat a hlavne type a hĺbke ich výstrihu. Výstrih totižto nie je smerodajný len pre luxusné náhrdelníky. Ak si napríklad budete obliekať šaty s takzvaným lodičkovým výstrihom, na náhrdelník zabudnite. Bol by umiestnený na šatách a toho sa musíte vyvarovať. V takomto prípade skôr zvoľte výrazné náušnice (pozor, aby ste ich nezakryla účesom), či prsteň, alebo náramok.

Pri ostatných typoch výstrihov vo všeobecnosti platí, že náhrdelník by mal kopírovať výstrih. Od toho sa potom odvíjajú aj zvyšné šperky. Ak vám typ výstrihu na šatách dovoľuje zvoliť výrazný náhrdelník, so zvyšnými šperkami to už moc nepreháňajte. Naopak, ak máte na šatách výstrih, do ktorého sa síce „zmestí“ aj náhrdelník, ale len nie moc výrazný, môžete pozornosť upriamiť na iný druh šperku.

Zdroj obrázka:

Autor: Africa Studio / Shutterstock.com

About