Zase tie kvasinky!

kvasinky

Pre niektoré neznáma, ale pre iné bežná súčasť života. Stačí, že navštívia verejné kúpalisko alebo nedodržia určité hygienické zásady a nepohodlie v intímnych partiách je na svete. Vedeli ste, že aj častá konzumácia sladkostí môže narušiť ph v ženskom tele?

Nezanedbajte liečbu

Odborných článkov o kvasinkových ochoreniach je na internete naozaj veľa. Poďme sa teraz baviť ľudskou a zrozumiteľnou rečou. Nepríjemné svrbenie, pálenie alebo štípanie v intímnych ženských partiách neveští nič dobré. Akurát sme z toho poriadne nervózne a návštevu lekára odkladáme čo najdlhšie. Hoci nie je nutné okamžite vyhľadať odbornú pomoc, ale i tak platí, že ak ide o naše zdravie, musíme byť zodpovedné.

Dôležitá je samotná prevencia

Milé dámy. Všetky chceme byť neodolateľné a príťažlivé, ale často sa stáva, že uprednostníme svoj dokonalý sexi vzhľad pred vlastným zdravím. Spodná bielizeň, ktorá pripomína skôr prababkine záclony a ďalšie umelé materiály, ktoré prichádzajú do styku s našou pokožkou, rozhodne nevytvárajú príjemné podmienky na správnu cirkuláciu vzduchu. Práve takéto prostredie je ako ideálne pre množenie baktérií a iných nepríjemností.

Ak sa máte skutočne rady, doprajte si luxus, ale v spojitosti s prírodnou bavlnou. Aj bavlnené spodné prádlo môže byť spracované tak, aby ste vyzerali ako neodolateľná bohyňa. Kvôli mužom určite neriskujme. Ani oni by to neurobili pre nás. 🙂

Pozor si dávajte na rafinovaný cukor a mliečne výrobky

Čo rozhodne naruší celkové ph v našom tele a rozhodí celý organizmus, je často spomínaný rafinovaný cukor. Nášmu telu okrem dočasnej spokojnosti nedodá teda absolútne nič. Spôsobuje iba samé zdravotné komplikácie, počnúc od cukrovky, srdcovo-cievnych chorôb, končiac pri obezite. U žien navyše zapríčiňuje množenie baktérií „tam dole“. Takéto prostredie je pre ne úplne ideálne.

Ak spozorujete, že niečo nie je v poriadku, nasaďte si diétu. Žiadny cukor, ani mliečne výrobky. Uvidíte, ako rýchlo sa váš problém začne strácať.

Domáca liečba

Iste každá z nás má doma malý užitočný krém, ktorý vždy pomôže a zaženie nepríjemné pocity svrbenia a pálenia. Výborná prvá pomoc, kým vyhľadáme lekára. Môže nám pomôcť pitie nie príliš chutného nápoja, akým je sóda bikarbóna zmiešaná s vodou. Tento zaujímavý „drink“ vám však vyrovná ph v tele, rovnako ako aj konzumácia iných kyslých produktov.

Počas týchto dní zabudnite na milovanie s partnerom a vyhýbajte sa kúpaliskám a iným verejným priestranstvám, kde by mohlo dôjsť k prenosu baktérií. Dôležitá je vždy aj správna hygiena – ako vaša, tak aj partnerova. Veľakrát je práve jeho (ne)hygiena následok vášho trápenia.

About