Zaujmite v spoločnosti správnym výberom outfitu

Svadba, ples, oslava životného jubilea, krstiny – toto sú najznámejšie spoločenské udalosti, na ktorých sa zúčastňujeme. Ako veľmi dobre vieme, na tieto udalosti si nemôžeme dovoliť prísť v neformálnom oblečení. Dodržiavanie etikety je prioritou a pri výbere outfitu si musíme dávať záležať. Ak ale chcete zaujať v spoločnosti, začnite správnym výberom outfitu.

Výber spoločenských šiat

Mnohé ženy si nevedia predstaviť, aby si kupovali spoločenské šaty cez internet. Predsa len kontakt s látkou, strihom a skúšaním na vlastnej postave nákup cez internet nevynahradí. V mnohých prípadoch je to však jednoduchší spôsob nákupu spoločenských šiat, ktorý šetrí aj peniaze. Spoločenské šaty sa však dajú kúpiť aj cez internet. Dôležité je vedieť dĺžku šiat a poznať svoje rozmery.

V prvom rade je potrebné zvážiť aké farebné prevedenie uprednostníte. Musíte ho zladiť s partnerovou kravatou a košeľou. Ak chcete byť na spoločenskej udalosti stredobodom pozornosti, vyberajte si spoločenské šaty v pastelových šatách. Príjemne vás omladia a určite nebudete šedou myškou.

Medzi obľúbené farby šiat patria tieto farby – marhuľová, púdrová, kráľovská modrá, fialová, ružová, tyrkysová, žltá, ale aj bordová, či červená.

Mladším ženám, slobodným dievčatám odporúčame skôr svetlejšie šaty, farebnejšie šaty, ideálne s dĺžkou po kolená. Ženám v stredných rokoch však odporúčame skôr dlhé šaty, ideálne po zem v zemitých farbách. Nebojte sa výstrihov, musia byť ale decentné, nie príliš vyzývavé. Ženám, ktoré sa pýšia krásnou štíhlou postavou, odporúčame odhaliť chrbát. Je to zvodné, sexy a zároveň tak ženské.

Spoločenské topánky

Čo sa týka výberu spoločenských topánok, stavte na klasické béžové, či čierne lodičky, ktoré sa vám hodia k akýmkoľvek farebným šatám. Nič však nepokazíte, ak si na spoločenskú udalosť vyberiete dámske spoločenské sandále. Musia mať dobré zapínanie, musia byť pohodlné a hlavne musia byť v neutrálnom farebnom prevedení, ktoré vám bude ladiť k šatám a ku kabátiku v prípade chladného počasia. Najčastejšie sa predávajú strieborné, zlaté a čierne.