Žilina – mesto, ktoré má čo ponúknuť

zilina-slovakia

Žilina, ako jedno z krajských miest, zažíva v posledných rokoch veľké dopravné zápchy, k čomu dopomohla aj prítomnosť kórejskej automobilky, ktorá si svoje výrobné haly postavila kúsok od Žiliny – v Tepličke nad Váhom.

Väčšina z nás týmto mestom len prechádza na východ našej republiky, pričom práve toto mesto má čo ponúknuť turistom rôznych vekových kategórií.

Lacné ubytovanie kúsok od centra 

Viaceré mestá sa nemôžu pochváliť tým, že majú kúsok od historických centier pekné a hlavne cenovo prijateľné ubytovanie. Žilina je v tomto prípade výnimkou. Ak sa rozhodnete stráviť pár dní v tomto meste na severe republiky, kúsok od centra nájdete hotel Galileo, ktorý ponúka lacné ubytovanie v Žiline. Nachádza sa na Hlinskej ulici, ktorú poznajú aj študenti, pretože sa na tej istej ulici nachádzajú aj internáty Hliny.

Nemusíte sa však báť veľkého ruchu. Internáty sú síce na tej istej ulici, hotel sa však nenachádza v tesnej blízkosti internátov. Pre vás bude výhodou, že sa do samotného centra dostanete aj peši. Nebudete musieť použiť trolejbusovú dopravu.

Zaujímavosti v meste 

Aby sme však neostali pri opisovaní krás hotela Galileo, ktorý mimochodom ponúka možnosť organizácie svadby v Žiline, povieme vám niečo o zaujímavých miestach v tomto meste.

Určite navštívte Mariánske námestie, ktorému domáci nehovoria inak ako Štvorcové námestie. Na tomto námestí vás v letných mesiacoch zaujme možnosť posedieť si na letnej terase a zároveň sa kochať krásami tohto námestia. Sedieť pod svetovým unikátom nazývaným ako podlubie určite budete chcieť zažiť aj vy. Podlubia sú vlastne priestory pod vysunutými arkádami domov lemujúcimi komplet celé Mariánske námestie. Zaujme vás aj Radnica mesta Žilina, ktorá má na prízemí umiestnenú sochu Andreja Hlinku.

Dominantou tohto námestia je predovšetkým Kostol Obrátenia sv. Pavla a kláštor jezuitov.

Mimo Mariánskeho námestia si určite pozrite Katedrálu Najsvätejšej Trojice. Kúsok od neho nájdete divadlo a najznámejšiu uličku v Žiline – Farskú ulicu. Neďaleko obchodného domu Mirage nájdete Novú Synagógu a Rosenfeldov palác, ktorý bol len nedávno zrekonštruovaný. Vedeli ste, že pri stavbe tohto paláca sa inšpirovali viedenským Belvederom?

Zdroj obrázku: http://slovakia.travel/zilina