Westworld ťa pohltí

westworld

(Aktualizované február 2021)

Už poznáte odpoveď na otázky „kto sme“ a „kam smerujeme“? Bytosti, čo prišli na svet skrz základný inštinkt živočíšnej ríše, sú nevyriešením tejto záhady od počiatku vekov chránené od strašnej odpovede, ktorá by ich mohla zmeniť na nepoznanie.  Stvorenia v zábavnom parku s tematikou divokého západu sa však krutú pravdu o ich opakovanom prežívaní dozvedeli snáď tou najhoršou cestou.

Skvelý seriál z produkcie HBO Westworld vás pohltí famóznymi zápletkami  o umelej inteligencii, ktorá razom precitla. Tento rok (2018) sa fanúšikovia dočkali ďalšieho pokračovania úspešnej prvej série.

V roku 2020 nás tvorcovia potešili ďalším prepracovaným pokračovaním – 8-dielnou 3. sériou a už je ohlásené aj ďalšie pokračovanie.

V čom spočíva to čaro?

Westworld – zábavný park, kam si bežní smrteľníci oplývajúci nebežným majetkom, prišli bohapusto užívať. Odhaľujú tam svoje najtemnejšie tajomstvá a túžby, ktorých hlavnou súčasťou sa stal hlad po krvi.

Dej seriálu je zasadený do areálu, ktorý má návštevníkom navodiť atmosféru divokého západu 19. storočia. Krásy histórie sa však miešajú s krutosťou, akej sú hlavné postavy seriálu vystavované. Sú to predsa roboti. Necítia emócie či bolesť, ku ktorým nie sú naprogramované. A ak niečo cítia, nie je to skutočné. Len program, súbor čísel presne pracujúcich podľa želania človeka, ktorý ich vytvoril. No čo keď si razom uvedomíte, že ľudská myseľ funguje presne na rovnakých princípoch? Autori robotov v zábavnom parku tvrdia, že výtvory sa od ľudí nijak nelíšia. Oba druhy sú stvorené z materiálu, ktorý sa nakoniec vždy premení v popol a prach. A myseľ? Čím sa od nich vlastne líši naše vedomie? Postupom jednotlivých dielov seriálu si aj samotný divák začne klásť otázky, ktoré invazívnou formou zasadia sondu hlboko do jeho duše.

Jeden z top seriálov súčasnosti

Dielo Westworld je s určitosťou jedným z najlepších sci-fi seriálov, aké nám HBO predostrela vôbec. Udrží si vedúcu pozíciu aj naďalej? Odpoveď nám ponúka druhá séria, ktorá uzrela svetlo sveta len nedávno. Po šokujúcich odhaleniach, pri ktorých sa divákovi až  zastaví dych, si ale tvorcovia naložili na pomyselný tanier väčšie sústo, než by mohli čakať.

S rozbehnutím prvých častí druhej série si však divák mohol vychutnať vyšperkovanú výpravu a drastickejšie scény než doteraz poznal. Charaktery postáv sa začínajú radikálne meniť a podsúvajú ďalšie a ďalšie otázky, ktoré príbeh stále viac zauzľujú. Tak, že ani tento krát nedokážete odtrhnúť oči od obrazovky. Postupom času a dejových línií sa seriálu darí v neustálom prekvapovaní sledujúceho.

My si myslíme, že táto séria nebude sklamaním, aké by sa po úžasných prvých desiatich častiach dalo očakávať, ale tvorcovia pre nás majú pripravených prekvapení oveľa viac.  Ak ste sa ešte nestali fanúšikom po prvej sérií, v ktorej sa musíte prehrýzť s miernym zmätením len prvými troma dielmi, tak tak jednoznačne urobte.

Pozrite si celú prvú sériu, ktorá vás vovedie do ešte výnimočnejšieho sveta druhej. S výberom seriálu rozhodne neoľutujete a zároveň tak umožníte vašim priateľom otvoriť mnohé kontroverzné témy na diskusiu.

Zdroj obrázku: hbo.com

About

No Comments

Leave a Comment