Iný svet z konského chrbta v okolí Bratislavy II.

Prečítajte si pokračovanie nášho 1. článku, kde sa dá v okolí Bratislavy výskúšať jazdu na koni.

Stať sa kaskadérom v Miloslavove

Ak vaše méty siahajú omnoho vyššie ako sú len romantické vychádzky pri jazierku v miernom pokluse, určite vyskúšajte Jazdecký klub Fadex v neďalekom Miloslavove. Bol založený známym slovenským kaskadérom Petrom Andy Hrycom, ktorý robil dabléra hviezdam  aj v hollywoodskych veľkofilmoch ako Gladiátor , Dračie srdce či Traja mušketieri. Spolu so svojimi kolegami vyučuje jazdu na koni a taktiež rôzne kaskadérske kúsky pre tých, ktorí si rozmysleli zmeniť svoj život, a vrhnúť sa do sveta nabitého adrenalínom.  Jazdecká škola Fadex sa  tak môže pýšiť jednou z najvyšších kvalít v kategórií jazdectva a najmä kaskadérstva. Cena za hodinu je trošku vyššia oproti ostatným rančom, no na ceste za úspechom a slávou by nič nemalo byť prekážkou.

Všetko na dosah ruky v Devínskej Novej Vsi

Devínska Nová Ves je bližšie, než by ste mnohí čakali a nadšenému začiatočníkovi či skúsenému „koňákovi“ sa v tejto jazdiarni bude určite páčiť. Ranč Ouzských je moderný jazdecký klub, ktorý ponúka jazdecké školy a tábory pre konských fanúšikov od najmenších neskúsených až po tých veľkých, ktorí si trúfajú predviesť sa na tátošovi súťažne. Tí znalejší sa môžu rozvíjať v disciplínach ako je parkúr či drezúra. Na ranči prebiehajú konské preteky a rôzne iné športové podujatia v spojení s prírodou a najmä milovanými  koníkmi. Vynovený veľký areál  Ranču Ouzských sa okrem zážitkov  so vznešenými zvieratami  môže pýšiť aj pekným penziónom s dobrou reštauráciou či tenisovými kurtmi. Pokiaľ by vám riadna makačka na stehná nestačila, môžete si zašportovať aj týmto spôsobom, pri ktorom zas ponapínate úplne iné svaly. V tomto jazdeckom klube sa vďaka prostrediu a milému prístupu budete cítiť príjemne a po dobrom jedle s nocľahom v penzióne získate naspäť potrebnú energiu do ďalšieho dňa v konskom sedle.

Prečo práve kone?

Jazdenie na koni v prvom rade zabije zničujúcu nudu, ale aj nahromadený stres. Splynutie dušičiek s nádherným zvieratkom sa s ďalšími jazdami len prehlbuje. Okrem toho jazdenie podporuje krásne držanie tela, tvorbu svalovej hmoty na správnych miestach a udrží vás v perfektnej kondícií. Pretože nie len koník klusá. Vy v rovnakej miere doslova spolupracujete s ním. Kone sú skutočne iný svet.  Prudko živelný, no zároveň rozprávkovo pokojný. A aj keď sa majestátne zvieratá dokážu zľaknúť vlastného tieňa či igelitovej tašky, nejde ich nemilovať.

Ak ste si nevybrali z našich odporúčaní, existuje množstvo ďalších jazdeckých klubov či dokonca vyučujúcich súkromníkov v bratislavskom okolí. No rozhodne to skúste.

About

No Comments

Leave a Comment